Pre-loader

Як сервіс VDoc® рятує інформацію від вірусів

Вірусні атаки в Україні

Влітку 2017 року всю Україну струсили атаки вірусу Petya, який пізніше став називатися Not.Petya, оскільки був схожим на вірус Petya, але мав дещо іншу природу. Як завжди, Україна не була готова до таких атак. І «лягли» від вірусу всі мобільні оператори, найбільші банки, найбільші інтернет-магазини та підприємства.

Посудіть самі про масштаби трагедії: Київстар ,lifecell , Vodafone Україна, Фармак, Борис, Shell, WOG, Klo, Citrus, Ощадбанк, Фокстрот, Novus, FOZZY, Епіцентр, Нова пошта, ТНК, Кабмін , ДП "Документ", "Радіо Люкс", "Радіо Максимум", "Кореспондент", "Інтер", "Укрпошта", близько 30 банків, "Укрзалізниця", аеропорт Бориспіль, Київський метрополітен, ДТЕК, "Укренерго" та ще тисячі інших компаній.

Постраждалі підприємства фактично призупинили свою операційну діяльність на кілька тижнів, а деякі досі не змогли поновити дані після такої атаки. Багато інформації було втрачено та відновленню не підлягає.

Якщо бази даних у компаніях хоч якось архівувалися, то неструктуровані дані у форматах Word, Excel тощо. перебували на комп'ютерах користувачів чи мережевих ресурсах та його резервне копіювання не проводилося як унаслідок обсягу даних, і через незнання адміністраторами, що потрібно архівувати. Наслідки від цих втрат підприємства «розгрібатимуть» ще багато років.

Що може знищити інформацію

Коли користувачі думають про причини втрати інформації, їм, як правило, спадає на думку одна причина — віруси. Насправді, є багато причин, які могли призвести до знищення інформації. Я розділив би їх на групи чинників, але, думаю, такий перелік буде повним, т.к. скільки не перелічуй, завжди знайдеться фактор, про який забули.

Отже, причини втрати інформації:

 • віруси;
 • трояни, бекдори, кейлогери та інші шкідливі програми. (Цей вид програм не зовсім є вірусами. Вони можуть «не плодити» свої тіла, а виконувати потрібну для розробника функцію, наприклад, красти паролі, перехоплювати клавіатурні натискання, надавати можливість віддаленого доступу до даних тощо);
 • крекери (багато журналістів плутають крекерів і хакерів. Хакери - це просунуті програмісти, крекери - це ті, хто займається зломом систем з метою наживи або шкідництва);
 • помилки користувачів (випадково видалив, випадково переформатував, випадково замінив тощо);
 • співробітники компанії (дії персоналу);
 • вихід апаратури з ладу;
 • пожежі, затоплення, стихійні лиха;
 • рейдерські атаки, свавілля чиновників та правоохоронців;
 • розкрадання техніки.

Як бачите, причин, які можуть призвести до втрати інформації, — дуже багато. І для того, щоб захиститись від цих причин, бажано інформацію зберігати розподілено, запобігти її знищенню вірусами, людьми, програмами, навколишнім середовищем та апаратними збоями.

Хто ж не захищає інформацію, той її рано чи пізно втрачає. А втрата інформації може призвести до банкрутства чи закриття підприємства.

Збитки від вірусу Petya у 2017

Вірус Petya у 2017 році завдав збитків у 60 країнах на суму понад $6 млрд. В Україні цей вірус завдав найбільших збитків завдяки зараженню програмного продукту MEDoc, який став бекдором для зловмисників. Збитки величезні, але як зазначалося вище, якби не була одна причина, то знайшлася б інша.

Компанії не хочуть витрачати гроші на захист інформації (причому порівняно невеликі), але готові заплатити будь-які кошти, коли втратили дані.

Як VDoc® рятує інформацію від вірусу Petya

Як зазначалося вище, для захисту інформації необхідно її рознести територіально, усунути ймовірність знищення інформації вірусами, програмами та користувачами, а також здійснювати ефективне резервне копіювання.

У програмі VDoc користувачі та шкідливі програми не мають права видалити інформацію. Вони можуть лише позначати інформацію на видалення, але сама інформація завжди залишатиметься.

Програми та користувачі не мають прямого доступу до файлів на сервері, вони працюють через браузер, отримуючи та закачуючи інформацію туди. В результаті серверна програма не зможе нічого знищити у користувача, а користувач нічого не зможе знищити на сервері.

Для розподілу інформації можна скористатися VDoc-сервісом або встановити програмну частину на віддаленому сервері. На час зміни файлів інформація зберігається на комп'ютері користувача, а не змінюється прямо на сервері. І зберігається користувачем на сервері лише тоді, коли буде остаточна версія правок. Кожен файл історії змін — це закінчена версія змін документа.

Завдяки спеціально продуманій ієрархії збереження файлів адміністратори можуть зберігати не всі файли, які є в сховищі, а лише зміни, внесені до системи з останнього резервного копіювання. Зменшується час копіювання інформації та обсяг даних, що передаються. І, нарешті, адміністратори можуть своєчасно в автоматизованому режимі зберігати інформацію до системи резервного копіювання.

Презентація про систему VDoc®

Обмеження системи VDoc®

Система VDoc практично не має обмежень, вона відмінно масштабується для будь-якого проекту.

Тим не менш, є деякі обмеження, які є на практиці і швидше пов'язані з обмеженнями сторонніх програмних рішень, ніж системи VDoc.
При роботі через браузер у користувачів є обмеження на обсяг інформації, що передається, за 1 раз. Цей об'єм у всіх сучасних браузерах складає 4Гб. Тобто ви можете закачувати об'єм файлів чи файл розміром лише до 4Гб.

На жаль, розробники браузерів досі не виправили цей незручний фактор у своїй роботі. Хоча зауваження до систем контролю побажань вносилися неодноразово і лежать там уже багато років.

Обсяги інформації, що обробляються системою, практично не обмежені і більше в основному залежать від фізичних обсягів у ваших серверах та пропускної системи підключених ліній.

Резервне копіювання інформації у VDoc®

У VDoc всі дані, що записуються, розподіляються на накопичувачах з дотриманням ієрархії часу вставки інформації. Зберігаються файли з даними у форматі: Проект (кореневий каталог)/Рік/Місяць/День. Таким чином, ви можете зберегти інформацію лише за необхідний період, а не архівувати усі дані системи.

Колективна робота з файлами у системі VDoc®

У системі фіксується, коли користувач бере файл у роботу. Учасники процесу завжди бачать, хто змінює інформацію і коли файл було взято у роботу. За допомогою системи реєстрацій роботи над файлами зменшується ймовірність виникнення колізій навіть для тих файлів, які не припускають одночасної зміни інформації кількома користувачами.

Історія змін даних

Усі зміни мають закінчений характер та завантажуються користувачами тоді, коли завершено певний етап роботи над файлом. Усі зміни файлів різними користувачами зберігаються системою на необмежений термін.

Єдині стандарти зберігання інформації

Зберігаючи інформацію у єдиній базі даних, користувачі звикають до єдиної ієрархії документів. Вони починають працювати у команді з неструктурованими даними. Єдині стандарти зберігання інформації підвищують ефективність роботи користувачів та розуміння структури різними учасниками процесу.

Масштабованість системи VDoc® та системи «Корпорація 2»

Система VDoc призначена для середніх та великих підприємств, але може використовуватись і невеликими компаніями. Система добре справляється як з невеликою кількістю користувачів — 10-50, так і з великою кількістю тисяч або десятків тисяч користувачів. Нижче представлені функціональні завдання, які охоплюються системою, в порівнянні з іншими способами зберігання інформації, що найчастіше використовуються на ринку.

Як перейти на використання VDoc®

Читаючи цю статтю, у вас виникло бажання захистити корпоративні документи? Тоді вирішіть собі, в якому режимі ви хочете зберігати інформацію:

 • у «хмарі» (у розробника чи партнерів на сервері);
 • на серверах.

Визначте кількість користувачів, що працюють з інформацією та її обсягом. А також із частотою зміни документів та кількістю доданої інформації.

Режим зберігання в хмарі (VDoc-сервіс) - найдешевший варіант роботи. У цьому випадку розробник перебирає всі питання сервісу (сервера, інтернет на сервері, налаштування та оновлення системи, надання необхідної кількості програмного забезпечення).

Щоб розпочати роботу в такому режимі, надішліть листа електронною поштою на email: rs@corp2.net із заявкою підключення до VDoc, зазначенням кількості користувачів та обсягу дискового простору, які необхідні для вашого проекту. Розробник виставить рахунок на оплату першого місяця роботи. Після оплати протягом 1 дня запускається система для вашого використання. Також ви можете замовити та оплатити VDoc-сервіс прямо на сайті .

Програмний продукт VDoc — найкращий варіант для середніх та великих підприємств, які мають свою IT-інфраструктуру. У цьому випадку використання програмного продукту не має обмежень щодо термінів використання. Крім того, програмне забезпечення встановлюється на вашому обладнанні і розробник не має доступу як до програмного забезпечення на ваших серверах, так і інформації на них.

Купуючи програмне забезпечення у вигляді продукту, розробник надає оновлення та технічну підтримку програмного забезпечення VDoc протягом 1 року.

Щоб купити VDoc, потрібно зробити заявку на email: rs@corp2.net про купівлю програмного продукту VDoc із зазначенням кількості ліцензій, яка потрібна для роботи вашого проекту. Бажано вказати заплановані обсяги інформації та навантаження, яке буде за його експлуатації. Також ви можете зробити покупку в режимі онлайн через сайт .

Про розробника VDoc®

IT-бізнес торгової марки К2 має 25-річну історію і починається в 1990-х роках. В останні кілька років основна увага підприємств К2 приділяється веб-розробці прикладного програмного забезпечення (RIA-додатків), розробці в системі 1С, 3D-візуалізації та 3D-анімації.

Наразі основні напрямки діяльності торгової марки К2® представлені на сайтах:

 • інтернет-магазину з продажу програмного забезпечення торгової марки К2® ;
 • інтернет-магазин з продажу програмного забезпечення ;
 • студія візуалізації: 3D-візуалізація та 3D-анімація ;
 • статті на комп'ютерну тематику .

Интервью директора ООО К2Р® на радио «Европа Плюс»


Runtime Site: 0.371360 s.