Pre-loader

Cases K2

К2®: досвід нашої компанії у розвитку українського програмного ринку

Ми – маленька компанія з великими амбіціями, саме тому ми не збираємось просто сидіти й чекати, що в країні щось зміниться на краще. Ми хочемо власними зусиллями змінювати Україну в кращий бік, використовуючи свою експертність та 30-річний досвід роботи в IT.

Протягом всього цього часу ми докладали зусиль, щоб створювати якісний та суто український програмний продукт, будували його й продовжуємо це робити, протиставляючи його російським розробкам. І нам хочеться розповісти про наші досягнення та протистояння нашої компанії російському засиллю.

Шлях розвитку

Добре відома та популярна на пострадянському просторі російська система 1С була представлена на виставках ще у 90-ті роки. Своєю популярністю та розповсюдженістю вона завдячує тому, що пішла шляхом універсальності, створення певних конфігурацій під різних клієнтів, побудови мережі партнерів і, слід визнати, в цьому досягла успіху. Україна також активно застосовувала цей продукт, в якомусь сенсі навіть залежала від нього й досить сильно залежить й досі.

Технічні причини, чому 1С (зараз має назву BAS) досі працює й активно застосовується, полягають в тому, що 1С – це не рішення, а саме система розробки програм. На ній написані різні рішення, які працюють у кінцевих клієнтів. Наприклад, “1С Бухгалтерія” – це вже рішення, яке не буде працювати без середи розробки. Тому якщо це рішення ставиться у певного клієнта, то воно вимагає купляти ліцензію у 1С – таке собі замкнуте коло.

Також не варто забувати про неліцензійні 1С – люди продовжують використовувати “зламаний” варіант, порушуючи авторські права, виправдовуючи себе тим, що це російський продукт, тому можна за нього не платити. Але так чи інакше це розробка з Росії, яку не слід використовувати навіть безкоштовно, а краще – активно позбуватися.

Як змінити ситуацію: наше бачення

Чи можливо відмовитися від продуктів 1С – це суто політичне питання. Звісно, можливо, але лише в тому випадку, якщо наша влада змінить ставлення до власного народу та своє розуміння, як саме працювати.

Для цього потрібно:

- щоб влада перестала спиратися на старі, ще радянські стандарти, які передбачають заплутаність бухгалтерії та систему безглуздих штрафів підприємців (ФОП) або підприємств. Тоді не потрібен буде 1С, який якраз й орієнтований на ці застарілі стандарти;

- перейти з фіскальної системи, де влада вимагає гроші, до системи обслуговування, за якої держава допомагає підприємствам працювати й платити податки;

- замінити заплутану бухгалтерію зручними вебсервісами та вебрішеннями, які дозволяють бізнесу працювати та вести облік та документообіг через інтернет;

- скасувати вимогу друкувати документи з печаткою; замість цього запровадити офіційну базу з усіма документами в електронному вигляді;

- не штрафувати підприємців за те, що хтось зі співробітників не оформлений тощо, а зробити такі податки, які бізнес може легко сплатити.

Тобто, якщо влада змінить своє ставлення до бізнесу, якщо розрахунки перестануть бути складними, заплутаними й багатошаровими, то й не потрібна буде 1С. Виникне запит на сучасні вебрішеннях, розроблені в Україні.

Наш особистий внесок в розвиток України

Наша компанія завжди йшла своїм шляхом. Певний час ми навіть мали назву “Нерусофт” (Nerusoft), яку інтерпретували як “не руський софт”, щоб максимально підкреслити свою відмінність від усього російського.

Ми завжди дотримувалися позиції розробляти індивідуальні рішення під конкретного клієнта й продовжуємо це робити. Наприклад, у середині 2000-х років у нас була успішна програма “Склад”, подібна до сучасної WMS. Це був клієнт-сервер, що розповсюджувався по всій території СНД, його купували, в тому числі й росіяни. Слід визнати, що як невелика компанія, ми не досягли таких успіхів, як це зробила 1С. Ми йшли, відштовхуючись від наявного бюджету, який отримували, а продукт на той час був не дуже дорогий.

Але сьогодні ми виросли й протистояння російському виробництву вже принципове. Ми можемо впевнено похвалитися рядом власних дуже вдалих програмних продуктів, які ми успішно продаємо і розвиваємо.

Ми займаємося автоматизацією управлінського обліку, йдемо шляхом вбудови в маркетплейс системи K2 ERP Cloud, яка здатна автоматизувати всі гілки будь-якого підприємства в Україні й за кордоном.

Наш продукт називається “Корпорація 2” (скорочено К2). Це потужне конкурентоспроможне рішення, яке дає можливість автоматизувати будь-яке підприємство, як мале, так і велике. Це важливо для керівників компаній, тому що в управлінському обліку вони бачать реальний стан свого підприємства й можуть звести певні діаграми й дані по підприємству.

Продукт К2 є:
- веборієнтованим;
- з відкритим похідним кодом.
- українського виробництва;
- кросплатформений, працює у всіх основних операційних системах – Windows, Linux, Macintosh.